Łukasz Cegliński: Maggots, maggots, maggots...
Blog > Komentarze do wpisu

Porównanie uproszczone

Jeden ze skautów i doświadczony bywalec hal koszykarskich (wśród tych, którzy chodzą na mecze znany jako Stinger) słusznie wytknął mi, że porównanie Jakuba Dłoniaka i Michała Przybylskiego, którego pośrednio użyłem kilkanaście dni temu, było dużym uproszczeniem. Rzeczywiście, to nie jest takie proste.

Dłoniak (Wózki Pruszków, 24 lata, 192 cm) i Przybylski (Polonia Warszawa, 23 lata, 194 cm) teoretycznie grają na tej samej pozycji (niski skrzydłowy), ale w praktyce są zupełnie innymi graczami - otworzył mi oczy Stinger.

Pierwszy to strzelec z zadatkami na lidera, a drugi to zawodnik od obrony, zbiórek, z bardziej marginalną rolą w ataku. To oczywiste, a ja zasugerowałem się tylko pozycją. Tymczasem tych zawodników trzeba oceniać ich w swoich rolach, a nie porównywać jednego z drugim. No bo jak grałby Dłoniak, gdyby w Polonii musiał zastąpić np. Normana Richardsona, który ma być właśnie takim strzelco-liderem?

A gdyby z Polonii wyjąć Przybylskiego i wstawić Dłoniaka? Nie byłoby prostej zależności, że Polonia grałaby lepiej, bo Dłoniak ma większy talent ofensywny. Możliwe, że Polonia traciłaby w obronie, gdzie brakowałoby twardszej i niewidocznej na ogół gry Przybylskiego.

Z drugiej strony, gdyby Przybylski grał w pierwszoligowych Wózkach, to pewnie byłby raczej zawodnikiem pokroju walecznego podkoszowego Artura Bajera, niż strzelca i lidera.

Czyli to wszystko nie jest takie proste, jakby się (mi) wydawało.

czwartek, 27 września 2007, cegieu

Polecane wpisy

  • Przedsiębiorca pogrzebowy

    Kluczowy moment zaczyna się w 59. sekundzie:  Mortician to zespół, który uspokaja mnie w specyficzny sposób. Nie pytajcie dlaczego i jak, ale muzyka gru

  • Scum

  • Use Your Illusion. Ale I czy II?

    Najważniejsze, przynajmniej dla mnie, muzyczne wydarzenie roku już naprawdę blisko. I, co istotne, wpasowane idealnie między Euro i igrzyska: Jestem z tych, któ

Komentarze
norgaard
2007/09/27 19:10:54
Przybylski to niby taka trójka, ale prawdę mówiąc najczęściej widać go pod koszem. Jako obwodowy gracz gra rzadko.
-
2007/09/27 23:58:29
Ciekawe czy Misza czyta to co o nim pisza :D Jesli tak to pozdrawiam :D
-
2007/09/28 08:23:43
Nie znam tych zawodników :) Ale trochę podobnie jest z dwoma najlepszymi wychowankami Polonii Przemyśl (co ciekawe: szwagrami :)), którzy teraz grają w I lidze. Mowa o Tomku Przewrockim (Znicz) i Grześku Płocicy (Resovia). Niby praktycznie ten sam wzrost i ta sama pozycja, a zupełnie inna rola na boisku :)

Kojarzycie pewnie głównie Przewrockiego (grał w Legii) ;) Ale Grzesiek to też talent - rok temu w jednym z meczów II ligi rzucił (AFAIR) 57 pkt.

zapraszam na htpp://matths.blox.pl/
-
andjj
2007/09/28 08:24:37
błąd w adresie (wyżej), powinno być: maths.blox.pl

pozdruffki!